NEWSLETTER

fotolia_119981460_subscription_monthly_m_rs

O wakacjach już dawno zapomnieliśmy, miesiąc temu rozpoczął się nowy rok szkolny a z nim nowe wyzwania. Akademia BYSTRZAK jak co roku o tej porze przedstawia swoją ofertę.

Najpierw w skrócie a poniżej szczegóły.

1. PODRÓŻNICZE KURSY ROZWOJU INTELEKTU

2. WARSZTATY ARTYSTYCZNE czyli BYSTRZAKOWE SZTUKOWISKO

3. ROBOTYKA LEGO

4. WARSZTATY KULINARNE czyli AKADEMIA ŁASUCHA

5. URODZINY TWÓRCZE

6. HALLOWEEN i opcjonalnie HALLOWEENOWA NOCKA W BYSTRZAKU

7. ANDRZEJKI i opcjonalnie ANDRZEJKOWA NOCKA W BYSTRZAKU

8. GRUDNIOWE poświąteczne WARSZTATY PODRÓŻNICZE z całodniową opieką

9. PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

1. PODRÓŻNICZE KURSY ROZWOJU INTELEKTU, to kursy na których poprzez zabawę i działanie twórcze dzieci nabywają wiedzę o otaczającym świecie, poznają techniki pamięciowe, uczą się tworzyć mapy myślowe, uczą się czytania lub technik szybkiego czytania, zagłębiają się w świat przyrody, fizyki i chemii poprzez doświadczenia i eksperymenty naukowe. Kursy te to:

– Kolorowy świat – dzieci 3-letnie – poniedziałek godz. 17.00

– Tajemnicza planeta – dzieci w wieku 4-5 lat – wtorek godz. 17.00 (grupa zamknięta), środa godz. 17.00

– Kraina przygód – dzieci 6-letnie – wtorek godz. 17.00

– Wehikuł czasu – dzieci w wieku 7-8 lat – środa godz. 17.00

– Drużyna wynalazców – dzieci w wieku 9-11 lat – czwartek godz. 17.00

Do niektórych grup jeszcze można dołączyć.

Wszystkim UBIEGŁOROCZNYM KURSANTOM przypominamy, że dla nich opłatę wpisową obejmuje aż 50% rabat, czyli wynosi ona tylko 50zł.

Dla TEGOROCZNYCH KURSANTÓW mamy również promocję! Od października za przyprowadzenie kolegi lub koleżanki na zajęcia – 1 zajęcia w kolejnym miesiącu GRATIS! Warunkiem jest zapisanie kolegi lub koleżanki na kurs 🙂

2. WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Wkrótce ruszą w naszej placówce warsztaty artystyczne. Prowadzić je będzie pani mgr Magdalena Juszczak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a dla stałych bywalców Bystrzaka nasza pani Madzia, znana naszym kursantom, gościom urodzinowym, uczestnikom półkolonii letnich i zimowych oraz warsztatów. I wszyscy wiedzą, że na zajęciach z panią Madzią zawsze się dzieje, jest twórczo, kolorowo i kreatywnie. Nasze działania twórcze są również ukierunkowane na udział dzieci w konkursach plastycznych wojewódzkich i ogólnopolskich, więc przed nami nie lada wyzwanie 🙂

Zajęcia artystyczne będą odbywać się w miesięcznych cyklach w poniedziałki a każdego miesiąca przyświecać nam będzie inny temat przewodni.

Będą również odbywać się warsztaty okazjonalne, w listopadzie przypada Dzień Pluszowego Misia, w grudniu warsztaty świąteczne. A kto wie, czy jeszcze jakichś innych nie wymyśli nasza pani Magda 🙂

3. ROBOTYKA LEGO

Nowością w naszej Akademii będą zajęcia z robotyki LEGO. Na spotkaniach dzieci w zależności od wieku i poziomu zaawansowania budować będą proste wersje robotów z zestawów Lego Education WeDo. Roboty te podłączone będą do komputerów a dzięki systemowi opartemu o graficzny interfejs dzieci same będą programować ich zachowanie.

4. AKADEMIA ŁASUCHA

Zapraszamy wszystkich dziecięcych miłośników gotowania i jedzenia na nasze warsztaty kulinarne. Na zajęciach dowiemy się nie tylko, jak przyrządza się wspaniałe potrawy z całego świata, ale także poznamy zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia kulinarne to także okazja do poznania nowych przypraw, smaków, zapachów. Nasz kurs to podróż przez kontynenty i kraje oraz zagłębianie się w różne tradycje kulinarne. Podczas zajęć wśród dzieci rozbudzimy także kreatywność, usprawnimy aspekty manualne. Poznamy zasady bezpieczeństwa i dobrych manier przy stole.

5. URODZINY

Tak jak w latach ubiegłych bardzo intensywnie bawimy się z naszymi gośćmi w każdy weekend. Nasze twórcze urodziny organizujemy w piątki o godz. 17.00 oraz soboty i niedziele w godz. 9.00, 13.00 i 17.00. Na naszej stronie internetowej znaleźć można długą listę tematów przewodnich imprez. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasze twórcze urodziny cieszą się aż tak dużą popularnością a najlepszym dowodem na to, iż nasi goście fantastycznie się bawią, jest fakt, iż te same grupy wracają do nas po kilka a nawet zdarzało się, że po kilkanaście razy, czasami dojeżdżając z miejscowości dość od Tychów odległych.

Dla naszych obecnych kursantów przewidujemy w tym roku 10% rabatu na organizację u nas urodzin.

Przypominamy również, że ze względu na bardzo duże obłożenie, aby rezerwacja była wiążąca, wymagana jest wpłata 50zł zadatku.

6. HALLOWEEN

Jak w poprzednich latach tak i tym razem zapraszamy wszystkie wiedźmy i upiory na wielką, szaleńczą halloweenową imprezę. Kto bywał w poprzednich latach ten wie, że zabawa jest fantastyczna. Ponieważ w ubiegłym roku zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze nasze oczekiwania, niewykluczone, że zorganizujemy w połowie listopada powtórkową zabawę halloweenową. Koszt imprezy to 35zł. Dla naszych kursantów, dla rodzeństw oraz dla osób, które dokonają całości wpłaty do dnia 14 października – 30zł (rabaty nie sumują się).

HALLOWEENOWA NOCKA

Jak Halloween w Bystrzaku to i halloweenowa straszna noc 🙂 Podobnie jak w latach ubiegłych dla chętnych i odważnych proponujemy opcję całonocną. Przynosimy karimaty, śpiwory, dresy, szczoteczki do zębów i przytulanki. Oferujemy pyszną pizzę na kolację, kolejną porcję zabawy i seans filmowy przed snem a rano samodzielnie wykonane śniadanie. Koszt całonocnej imprezy (razem z wcześniejszą zabawą halloweenową) to 100zł (kursanci, rodzeństwa i osoby dokonujące całości wpłaty do dnia 14 października – 80zł)

7. ANDRZEJKI + ANDRZEJKOWA NOC

Idąc za ciosem, po halloweenowych szaleństwach przyjdzie pora na zabawę andrzejkową. Cennik obowiązywać będzie taki sam, jak w przypadku imprez wcześniejszych (termin warunkujący rabat to 11 listopada)

8. WARSZTATY POŚWIĄTECZNE

W grudniu pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem są 4 dni wolne od zajęć szkolnych. Dla wielu rodziców problematyczne staje się zapewnienie opieki dzieciom w tym czasie. Wychodząc naprzeciw potrzebom Państwa i pamiętając, iż w ubiegłym roku nasza oferta na ten okres spotkała się ze sporym zainteresowaniem, również teraz proponujemy grudniowe warsztaty podróżnicze. I podobnie jak podczas każdych warsztatów wakacyjnych, oferujemy opcję czterogodzinną, warsztatową (w godz. 10.00-14.00) oraz rozszerzoną w zakresie godzin 8.00 – 16.00

9. PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA. Ta oferta skierowana jest do rodziców, nauczycieli, licealistów, choć rok temu gościliśmy tu też gimnazjalistów. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej trwa 8 weekendowych godzin (2x4h) i prowadzone jest przez doświadczonego instruktora i ratownika medycznego z ramienia Maltańskiej Służby Medycznej. Termin szkolenia zostanie ustalony po zebraniu się grupy chętnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i śledzenia nowości. Przed nami już trzeci rok działalności w Tychach i zrobimy wszystko, by opinia, jaką zyskaliśmy i szerokie grono naszych młodych przyjaciół i fanów oraz zaufanie ich rodziców zostały jeszcze mocniej ugruntowane.

Pamiętajcie – bez Was nie ma nas 🙂

Do zobaczenia

Zespół Akademii Twórczego Rozwoju BYSTRZAK